HANÁCI – spolek rodáku a ledi, co maji rádi Hanó
Hanácký taneční pár

Kronika - chronicle, fotky - pictures

 
  | 1 | < Předchozí | Další > | 18 |

Tradiční LIQUERE se konalo 16.12.2011 opět u Pecháčkových

Tradiční LIQUERE se konalo 16.12.2011 opět u Pecháčkových. Předvánoční nálada slibovala příjemné posezení. Ráno nás zastihla zpráva, že se Pecháčkovým narodil vnouček Bruno. Večer proběhl opravdu ve skvělé atmosféře, která na vás dýchne i z přiložených fotografií... ... (zobraz fotky/show pictures)

9.11.2011 proběhl 3. Moravský věneček

9.11.2011 proběhl v DK GONG ve Vysočanech již 3. Moravský věneček. Zúčastnili se jej tradičně „domácí“ členové Slováckého krúžku v Praze se svou muzikou, soubor Krušpánek s muzikou Kyčera a náš spolek Hanáci. Členky našeho spolku připravily hanácké sladké a slané občerstvení. Početným divákům předvedla Hana Pecháčková vázání hanáckého šátku. Jaroslava Čajová mezi nás přivedla vzácného hosta – Danielu Pivodovou, která v roce 2011 na Masarykově univerzitě v Brně – Ústavu etnologie, obhájila zdařilou diplomovou práci, zabývající se historii spolků a souborů v Praze, hlásících se k Moravě a jejímu folkloru od 19. století do současnosti. V rámci večera oslavili svá životní jubilea Olga Hudečková a Bruno Vodnič, oba ze Slováckého krúžku v Praze. Večer zpříjemnily obě muziky a došlo i na tanec. ... (zobraz fotky/show pictures)

HANÁCI PRAHA přejí všem návštěvníkům stránek příjemné prožití vánočních svátků a do roku 2012 vše nejlepší.


XXIX. PROSTĚJOVSKÉ HANÁCKÉ SLAVNOSTI 11.9.2011

Krásné počasí, skvělá organizace, perfektní domluva se zvukaři, milí lidé, hodně přátel a známých, pohoda při vystoupení a oslava Jarinových narozenin. To byly ve zkratce letošní hanácké slavnosti. V neděli již od rána bylo celé náměstí zaplněno stánky trhovců a koupěchtivých. V poledne přivítal na radnici zástupce účinkujících starosta Prostějova pan Miroslav Pišťák, který též zahájil hlavní odpolední program. Rovněž nás za organizátory celé akce přivítala paní Alice Gregušová za oddělení DUHA – Kulturní klub u hradeb a Hana Pospíšilíková za Hanácké folklorní sdružení. Oběma patří veliký dík a obdiv za bezchybnou organizaci.

Pořad tradičně uváděla paní Marie Pachtová. A my jsme si dovolili uvést náš spolek slovem Jaroslava Koukala, rodáka z Určic. Zatančili jsme Lobodickou a pásmo tanců Valašenka. Z reakcí v publiku jsme usoudili, že se naše vystoupení líbilo, což nás velice potěšilo. Jsme rádi, že jsme se mohli slavností zúčastnit a těšíme se na další setkání se soubory a přáteli z Hané. ... (zobraz fotky/show pictures)

XXIX. PROSTĚJOVSKÉ HANÁCKÉ SLAVNOSTI 11.9.2011 oslava Jarinových narozenin

Ve stejný den jsme v Prostějově před hotelem AVION oslavili Jarinovy narozeniny. Oslava se vydařila a nechyběl ani narozeninový dort. Přejeme ještě jednou všechno nejlepší a pro vás máme malou fotoreportáž. ... (zobraz fotky/show pictures)

ZLATNÍKY - VYSTOUPENÍ 22.8.2011

V sobotu 22. srpna 2011 jsme na pozvání starosty obce Zlatníky, pana Jiřího Rezka, vystoupili při hodové slavnosti. Po příjezdu nám poskytli zázemí a občerstvení Jana a Pavel Kobezdovi. Luxusní šatna se vším komfortem se nám moc líbila. Po prázdninové odmlce jsme si raději vše vyzkoušeli před garáží. Dva měsíce jsme se neviděli a tak vystoupení bylo skvělou příležitostí sejít se i s našimi blízkými a probrat kde co... Vystoupení bylo pěkné a budeme na něj dlouho vzpomínat. Místní diváci nás hlasitě povzbuzovali a věnovali nám velkou pozornost. Dvě slečny se k nám dokonce chtěly připojit, ale naštěstí si to rozmyslely. Po vystoupení jsme přijímali gratulace a my měli radost, že jsme divákům kápli do noty. Zbytek odpoledne jsme pobyli u Kobezdů a u skvělých, domácích klobás jsme probrali všechna možná témata. Mockrát děkujeme za pozvání. ... (zobraz fotky/show pictures)

TRADIČNÍ LIQUERE 27.5.2011

V pátek 27. května 2011 jsme se sešli na tradičním Liquere – Becherovka, pozvali nás Hanka a Jarda Pecháčkovi. Počasí nám sice nepřálo, ale sešli jsme se v hojném počtu 22 z toho bylo 5 nezletilých. Pohoštění bylo skvělé, včetně pečené kachny od Hanky Pecháčkové a kojetínských chipsů (nařezané klobásy) od Hanky Juřenové. Večer se opravdu povedl. ... (zobraz fotky/show pictures)

Došlo poštou - Reportáž z výstupu na Kosíř dne 1.1.2009

Eště neco:
Take sem na tech vašéch stránkách zahlidla v diskuze zminko o Kosiřo. Tak si představ, že JÁ sem se na něho take jednó v ževotě veškrábala!!!! A to so zareté ANTITURISTA !! A přesto mě dcera a jeji přitel okecale na NOVOROČNI VÉSTOP. Dodnes nechápo, jak se jim to podařelo. Ale ož mě tam nedostanó !!! To je tam každé rok - blázni, misto abe ležele po Silvestro, se škrábó na Koséř a dokonce dostanó plastovó “medajlo“ a jakóse kartičko s poř. čislem. Tam belo TOLIK ledi, že sem nevěřela vlastnim očim! Medajle eště máme, ale te kartičke s čislem asi né, ale měle sme pré určitě přes 1 000. Prodává se tam v ten deň nejaké guláš a dalši občerstveni a nekeři ti blázni si dokonce donesó na zádech chleba, špekáčke a podobny ozenine a tam si to opikajó na ohňo jak ti Měsičci z pohádke. Akorát, že jich néni 12, ale tolik, že se k temo ohňo tenkrát ani nebelo možny dostat....

Tak Tě pro zajimavosť posilám fotke z teho myho nadledskyho vékono. Je to z 1.1.2009. Na tech fotkách to tak nevepadá, ale bela zema jako ...... no hrozně velká. A přetym snih skoro žádné. Na té fotce s Eliškó je eště meze nama za větvičkó skovany tenkrát eště štěně našeho labradora Robinka. Pak na té dalši - na “vrcholo“ je za mnó kolo, ale to teda ke mně nepatři. A na dalši je “Košéřan“ - takové pantáta.

Tak ož končim nebo zas z teho bode slohovy cvičeni. Dobró noc.
Tetina Staňa

Te stréco, te mě ovádiš do rozpaku. Že bech se dostala jako “hanácké reportér“ až na pražsky hanácky stránke???????? Tak to sem teda nečekala a ani sem Tě to kvulevá temo neposilala.

Ale ešle chceš z teho Koséřa neco poožet, tak třeba ja - ať je prča. Jak chceš. Ale já sem se tam s tym slohem moc nepárala, tak te informace nésó kompletni.

Samo sebó, že na tym vrcholo nás tam nebelo najednó tech tisic ledi - to be asi Koséř nevedržel. To belo pořadovy čislo od pulnoce. Oni se tam totiž ti BLÁZNI nekeři škrábó ož od silvestrovskyho večera, abe tam oslavile pulnoc a Nové rok. A chodijó tam ze všeckéch světovéch stran - z okolnich dědin. Me sme se tam doškrábale až po poledňo, protože napřeď mosele mě a Michala hodně dlóho přesvědčovat, abesme se tam vubec vedale. Navic so na tech fotkách o 2 leta mladši a pár kilo lehči! Ale vefotit sem se mosela - na památko, protože to bela pro mě SKOTEČNĚ HISTORICKÁ PAMÁTEČNI CHVILA. No a ta véška kopca v decimetrech, to je fakt supr, že. Nevim, jak to tam vepadá dnes. Měla se tam stavět rozhledna. Tenkrát tam bele jenom plánke. Ale to ož neovidim, protože ož tam nendo!

Tak všecke zdravim a do spat.

Tetina z Litovle (puvodem ze Hvozda o Prostijova) ... (zobraz fotky/show pictures)

TRADIČNÍ LIQUERE 5.3.2011

V pátek 5. března jsme se sešli na tradičním Liquere – Becherovka setkání ve Kbelích a probrali jsme všechna možná témata. Výborně jsme se pobavili a pečená kolena byla ohodnocena za nejlepší v historii této akce. ... (zobraz fotky/show pictures)

55. MORAVSKÝ PLES 19.2.2011 - 1. část

V sobotu 19. února 2011 se konal již 55. Moravský ples za účasti velkého množství krojovaných ze spolupořádajících pražských spolků Moravských Slováků, Hanáků a Valachů spolu s mnoha hosty z Moravy. ... (zobraz fotky/show pictures)

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |

Kronika


INFO - hánácké novinky

27.07.2017 23:32
1.7.2017 BAKOV NAD JIZEROU - POJIZERSKÝ FOLKLORNÍ FESTIVAL

27.07.2017 23:30
29.6.2017 TRADIČNÍ LIQUERE

27.07.2017 23:27
24.5.2017 Radim Dostálík 50

10.05.2017 23:32
10.5.2017 POHLEDNICE Z ROKU 1942

26.02.2017 23:33
25.2.2017 – 61. MORAVSKÝ PLES


Předpověď počasí

In-počasí


English
Česky
Po hanácke